http://www.iszafy.pl

Szafy, zabudowy wnękowe, meble modułowe. Najlepsza jakość, najlepsza obsługa

INFOLINIA 801 366 110

Montaż na panelach podłogowych

Drukuj
Poleć znajomemu
Zgłoszony problem:
Witam, Panie Krzysztofie mam pytanie odnośnie montażu szafy wnękowej z drzwiami przesuwnymi na panelach podłogowych. Czy listwa przypodłogowa jest w takim wypadku konieczna? Czy można prowadnice po których suwane są drzwi przykręcić bezpośrednio do paneli podłogowych? Jak wygląda ewentualna trwałość takiego rozwiązania? Jeśli listwa przypodłogowa jest jednak konieczna to jaka mogłaby być jej minimalna wysokość aby utrzymać 2 skrzydła drzwi o szerokości 1,8m. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź. Z uszanowaniem, Kamil Janas
Pan Krzysztof radzi:
Witam Panie Kamilu. Przy montażu zabudowy na panelach podłogowych nie ma koniecznosci stosowania listwy podłogowej pod dolnym torem. W praktyce , jeżeli podłoga ( panele i płaszczyzna pod panelami )  jest dobrze wypoziomowana , panele są prawidłowo ułożone i w podłodze nie ma zamontowanych instalacji np. ogrzewania podłogowego , tor dolny można bezpośrenio przykręcić do paneli podłogowych . Można też zastosować taśmę dwustronną wówczas wkręty nie bedą potrzebne a tor na pewno będzie solidnie umocowany i dodatkowo dociśnięty masą drzwi przesuwnych , dlatego takie rozwiązanie będzie również funkcjonalne i bezpieczne . W praktyce jednak zalecane jest stosowanie listwy podłogowej aby zabezpieczyć prowadnice przed dostawaniem się do nich kurzu i innych zabrudzeń , które mogą w konsekwencji doprowadzić do zablokowania się drzwi oraz szybszego zużycia systemów jezdnych .
Dodaj
- naciśnij jeśli ten artykuł uważasz za przydatny
24
- liczba osób, które oceniły ten artykuł jako przydatny.
Komentarze ( 4 )
Komentuj
Uka
2010-05-12 | 20:39
Moja szafa zamontowana jest bezpośrednio na panelach. Kiedy ją zamawiałam, projektant powiedział, że to nie problem i rzeczywiście zabudowa spisuje się na medal :)
Coco
2010-04-12 | 20:48
Milka nie martw się, ja tez nie bardzo wiem, o co chodzi, ale tak właściwie to najważniejsze, że szafa, którą niedawno zakupiłam sprawdza się znakomicie.
Milka
2010-04-11 | 10:42
Ja mam jakąś słabą wyobraźnie i nie mogę zrozumieć, o jakiej listwie mówicie. Rozumiem, że można zamontować szafę na czymś w rodzaju postumentu, albo taj jak w przypadku Maxa, bezpośrednio na podłodze. Gdzie ta listwa?
Max
2010-04-08 | 21:17
Ja mam zamontowane prowadnice bezpośrednio na panelach i na razie nie ma żadnych problemów. Trzymają się świetnie i są regularnie odkurzane więc mam nadzieje, że długo będą w dobrym stanie. Wybrałem takie rozwiązanie, bo wydawało mi się bardziej estetyczne.
Dodaj swoją opinię
Image
= pola wymagane
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
iszafy radzą
Ocena przydatności:
3178
Ocena przydatności:
2183
Ocena przydatności:
1565
Zwizualizuj swoje wnętrze
Wizualizator iszafy
Zobacz jak będzie wyglądała nasza zabudowa w Twoim wnętrzu.

Wizualizator online
Chcesz kupić szafę? Masz pytania?
Napisz, skontaktujemy się z Tobą
Telefonicznie
Mailowo
Twój numer telefonu
/kom.: 000 000 000; stacj.: 00 000 00 00/
Wybierz porę kontaktu
Po przesłaniu numeru nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu udzielenia niezbędnych informacji
Zobacz sieć dystrybucji systemów Fawre w polsce 
Musisz uaktualnić Flash Player’a
ilustracja
Wizualizator online - iszafy
Wycena online - iszafy
ilustracja
ilustracja
ilustracja
ilustracja
 
› Zastrzeżenia prawne     › Polityka prywatności     › Mapa    
Copyright Fawre 2010 - www.fawre.pl
Projekt i wykonanie Excelo.   |   Powered by excelo true CMS system.
http://www.blog.ikuchnie.plhttp://www.kupszafe.plhttp://www.luxusline.plhttp://www.fawre.pl
Iszafy.pl - dostarczamy rozwiązania systemowe Fawre: Szafy Fawre, szafy wnękowe, szafy na wymiar, szafy przesuwne i do zabudowy, komody, sypialnie i drzwi przesuwne.